П`ятниця, 05.03.2021, 06:02

Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі

ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА

Головна
· RSS
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайту
Міні-чат
опитування
Чи задовільняє Вас перебіг пенсійного реформування в Україні?
Всього відповідей: 12
Яка інформація Вас найбільше цікавить у Пенсійному фонді?
Всього відповідей: 14
Block title
 Пенсійне забезпечення
15.02.2012

АНАЛІТИЧНА ЗАПИСКА

про підсумки роботи управління

Пенсійного фонду України в Березнівському районі

за   2011 рік

V.    Організація роботи щодо пенсійного забезпечення

 

Протягом 2011 року відділом пенсійного забезпечення вживалися заходи щодо реалізації Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», «Про Державний бюджет України на 2011 рік». Проводилась відповідна робота по поліпшенню пенсійного забезпечення громадян відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до чинного законодавства 4 рази проводились масові перерахунки пенсій для 16297 пенсіонерів у звязку зі збільшенням прожиткового мінімуму та 1614 пенсій у звязку з ростом середньої заробітної плати в Україні.

Протягом 2011 року призначено 812 нових пенсійних справ, перераховано  в ручному режимі 5448  раніше призначених пенсії, продовжено 1036 виплат пенсій, на більш вигідний вид пенсії переведено 168 пенсіонерів. Призначення та перерахунок пенсій проводилось у відповідності з діючим законодавством без порушення термінів.

На виробничих нарадах  щотижня проводиться ознайомлення спеціалістів зі змінами до пенсійного законодавства, з листами по питаннях пенсійного забезпечення. Щомісяця аналізується робота відділу, з метою недопущення помилок проводиться аналіз помилок, які виявленні при перевірці пенсійних справ.

Робота по пенсійному забезпеченню громадян завжди перебуває  під контролем начальника відділу та заступника начальника відділу пенсійного забезпечення, які проводять перевірки достовірності призначення та проведення перерахунку пенсій.

Після проведення масових перерахунків пенсій в зазначені терміни опрацьовано 1383 кандидати на проведення індивідуально-масових перерахунків і направлені до управління  з координації та контролю за  виплатою пенсій для включення їх у відомості. Збільшення кількості кандидатів відбулось за рахунок опрацювання пенсійних справ по рішеннях судів. Разом з тим, незважаючи на проведену роботу, постійно є список некоректних призначень.

Спеціалістами відділу проведено 222 зустрічні перевірки щодо достовірності видачі стажових довідок та довідок про заробітну плату. Виявлено 34 порушення, більшість  з них не впливають на розмір пенсії, а по 5 пенсійних справах нараховано недоплату місячного розміру пенсій на 331,10 грн.

Протягом періоду прийнято 119 пакетів документів на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною. Всі  документи розглянуті на Комісії по встановленню пенсій за особливі заслуги перед Україною і проведено перерахунок відповідно до витягу з протоколів Комісії.

Крім того постійно проводиться перевірка по виявленню фактів працевлаштування пенсіонерів. Протягом року перевірено 422 пенсійні справи непрацюючих одержувачів пенсій, у яких по базі даних персоніфікованого обліку виявлені факти працевлаштування.

Встановлено 272 випадки переплат пенсій на суму 104,08 тис. грн. По всіх виявлених переплатах прийнято рішення про утримання і проводиться відрахування.

В управлінні без перерви на обід щоденно працює  інформаційно-консультативний  центр, де відвідувачі можуть отримати  інформацію щодо пенсійного забезпечення або довідки про розмір отримуваної пенсії.  За   2011 рік в інформаційно-консультативному центрі побувало на прийомі – 595 пенсіонерів, що на 309 осіб менше відповідного періоду минулого року. Основними причинами звернень пенсіонерів є незадоволення розмірами пенсій та проведеними перерахунками. Працює «гаряча» телефонна лінія на яку  протягом 2011 року  звернулося 48 пенсіонерів.

 Щомісячно аналізуються звернення громадян до інформаційно-консультативного центру в розрізі сільських рад та по піднятих питаннях. Найбільший відсоток звернень до центру в звітному році  становлять роз’яснення норм пенсійного законодавства 31%, питання перерахунків пенсій 35% і виплата пенсій 18%.

            На звернення пенсіонерів спеціалістами відділу видано 8251 довідку про розмір пенсій та 148 паперових пенсійних посвідчень.

Щомісячно відділ формує та передає в управління  з координації та контролю за  виплатою пенсій списки померлих громадян та песіонерів. Протягом 2011 року померло 615 пенсіонерів,що на 34 пенсіонери менше ніж в минулому році. В разі смерті пенсіонерів оформлено і видано 627 одноразових доручень на отримання  допомог на поховання.

            Проведено 37 виїзних прийомів громадян в населених пунктах, з них 14  - з керівниками райдержадміністрації та спеціалістами інших служб району. Під час  прийомів за роз»ясненнями звернулось 50 пенсіонерів.   

            В звітному періоді надійшло 2377 письмових звернень, а за аналогічний період минулого року – 68.  Збільшення письмових звернень пояснюється масовими зверненнями пенсіонерів - «дітей війни» - 542,  ліквідаторів, інвалідів та потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС –  1822 ( в минулому році -68). Крім того, питання, порушені заявниками у письмових зверненнях, стосувалися перевірки правильності нарахування пенсійних виплат, встановлення надбавок та підвищень до пенсії. Письмові звернення розглянуті у встановлений законодавством терміни та обов»язково інформовано заявників про порядок оскарження дій та рішень управлінь Пенсійного фонду України в районі.

Через засоби  масової інформації, місцеве радіомовлення, під час виїзних прийомів  і зустрічей  з трудовими колективами, через громадські приймальні проводиться  інформаційно-роз”яснювальна  робота щодо застосування  норм  чинного  пенсійного законодавства, оприлюднюється методика  призначення пенсій  та механізмів перерахунку. Проведено  9  публікацій  в  районній  газеті «Надслучанський вісник»  та  9  виступів  по  місцевому  радіомовленню. 

Спеціалістами постійно проводиться роз»яснювальна робота серед населення щодо переваг отримання пенсій через банківські установи. В ході проведеної роботи кількість залучених пенсіонерів в банківські установи в кінці року становила 5556 пенсіонерів, що на 588 одержувачів більше ніж в минулому році. 

Copyright MyCorp © 2021
ПРИЙМАЛЬНЯ

Пошук
Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Інші сайти
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz