Четвер, 21.11.2024, 12:23

Управління Пенсійного фонду України в Березнівському районі

ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА

Головна
· RSS
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайту
Міні-чат
опитування
Чи задовільняє Вас перебіг пенсійного реформування в Україні?
Всього відповідей: 13
Яка інформація Вас найбільше цікавить у Пенсійному фонді?
Всього відповідей: 14
Block title
 Добровільна участь
Порядок добровільної участі у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування громадян України, які працюють за межами України


І. Загальні положення

Цей Порядок визначає механізм добровільної участі у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - добровільна участь у пенсійному страхуванні) громадян України, які працюють за її межами, досягли 16-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до законодавства України або пенсійному страхуванню відповідно до міжнародних договорів (угод), та не є пенсіонерами (далі - особи).


ІІ. Звернення для добровільної участі у пенсійному страхуванні

2.1. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, подають заяву згідно з додатком 1 органам Пенсійного фонду України за місцем проживання або Пенсійному фонду України (далі – Пенсійний фонд):

а) через мережу Інтернет (веб-сайт Пенсійного фонду - www.pfu.gov.ua);
б) через Контакт – центр Державного підприємства "Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України”.

Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня одержання заяви надсилає особі договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні (далі - договір про добровільну участь) у двох примірниках згідно з додатком

2. Одночасно Пенсійний фонд надсилає довідкову інформацію про номер телефону і час, протягом якого можна одержати відповіді на питання, пов’язані з добровільною участю у пенсійному страхуванні, а також адресу веб-сайту в мережі Інтернет.

Особа повертає підписаний нею договір про добровільну участь у двох примірниках. Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня отримання договору про добровільну участь підписує його та надсилає другий примірник особі за місцем проживання. За бажанням особи другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді.

2.2. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійному фонду про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому договір про добровільну участь може бути підписаний у строк не пізніше 1 року з дати здійснення першого платежу.

2.3. Особи, які виявили бажання брати добровільну участь у пенсійному страхуванні, можуть направити до Пенсійного фонду поштою заяву, копію документа, що посвідчує особу, і договір про добровільну участь у пенсійному страхуванні у двох примірниках.

Пенсійний фонд протягом 5 робочих днів з дня отримання договору про добровільну участь підписує його та надсилає другий примірник заявнику за вказаною ним адресою. За бажанням особи другий примірник договору може зберігатись у Пенсійному фонді.

ІІІ. Обчислення та сплата страхових внесків

3.1. Розміри страхових внесків встановлюються в договорі і визначаються платниками самостійно, але не менше мінімального та не більше максимального страхового внеску.

3.2. Особи беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні протягом терміну, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року.

3.3. Сплата страхових внесків здійснюється шляхом перерахування коштів на окремі рахунки Пенсійного фонду.

При цьому облік сплачених в іноземній валюті страхових внесків та внесення відомостей до системи персоніфікованого обліку здійснюються у гривнях за курсом Національного банку України на момент продажу коштів в іноземній валюті.

3.4. За умови сплати страхових внесків відповідно до цього Порядку період добровільної участі у пенсійному страхуванні зараховується до страхового стажу.

3.5. Особам, які беруть добровільну участь у пенсійному страхуванні, пенсії призначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


ІV. Інформація про добровільну участь у пенсійному страхуванні

У спеціальному розділі на веб-сайті Пенсійного фонду www.pfu.gov.ua оприлюднюється інформація, необхідна для добровільної участі в пенсійному страхуванні:
- форма заяви; 
- форма договору;
- розмір мінімальної заробітної плати; 
- максимальна величина, з якої справляються страхові внески;
- розмір страхового внеску;
- мінімальний страховий внесок;
- максимальний страховий внесок;
- інформація про рахунки Пенсійного фонду для перерахування страхових внесків та інші банківські реквізити;
- інформація про умови пенсійного забезпечення;
- інша інформація.
Пам'ятка для осіб, які виявили бажання взяти добровільну участь у солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Звернення через Контакт-цент Пенсійного фонду України

Як бути тим громадянам, які не відносяться до кола осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню?
Відповідно до статті 12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” громадяни, які не відносяться до кола осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, у тому числі студенти та учні, які навчаються у вищих, середніх спеціальних та технічних навчальних закладах, іноземці чи особи без громадянства, які постійно проживають чи працюють на території України, громадяни, які постійно проживають або працюють за межами України, мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України визначено форми заяви та типового договору про добровільну участь у страхуванні. Цими документами користуються всі громадяни України, які підлягають добровільному страхуванню, перебуваючи за кордоном, навчаючись у вищих навчальних закладах, середніх спеціальних та технічних навчальних закладах, тощо.
З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування управлінням Пенсійного фонду України в районі чи місті (за бажанням заявника або за місцем його проживання в Україні) укладається відповідний договір. В цьому територіальному управлінні Фонду зберігатимуться відомості про застраховану особу, де будуть обліковуватися суми коштів, з яких сплачено страхові внески та, безпосередньо, суми страхових внесків. Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди.
Отже, держава дає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин.



Категорії осіб, які можуть брати добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування


    -громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України,
а також:
    -особи, які досягли 16-річного віку та не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та не є пенсіонерами;
    -іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України;
    -студенти.

   Якщо Ви вирішили взяти добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, у Вас є декілька варіантів: 

1 варіант – звернутись через Контакт-центр Пенсійного фонду України за телефоном: 0-800-503-753

2 варіант – звернутись через мережу Інтернет за електронною адресою: http://www.pfu.gov.ua


3 варіант – надіслати повідомлення поштою на адресу: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 9

4 варіант – якщо ви перебуваєте на території України, особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем Вашого проживання та подати необхідні документи (заяву про добровільну участь та документ, що посвідчує особу)


Якщо Ви маєте намір взяти добровільну участь у солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, Ви можете розпочати сплату страхових внесків без повідомлення Пенсійного фонду України про намір укласти договір про добровільну участь. При цьому такий договір може бути підписаний у строк не пізніше одного року з дати здійснення першого платежу.
Copyright MyCorp © 2024
ПРИЙМАЛЬНЯ

Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Інші сайти
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz